Antibacterial Foaming Hand Sanitizer Refill for Dial 1700 V Dispenser, Fragrance-Free, 1.2 L, 3/Carton
Login to View Prices
Refill for Dial 1700 V Manual Dispenser. Kills 99.999% of bacteria instantly without soap and water. Hydrating formula is gentle on hands and moisturizes skin while sanitizing. Dermatologist-tested and hypoallergenic. Fragrance and dye-free.
Additional information
| Weight | 11.3700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.82 × 5.01 × 9.64 in |
| Volume Capacity | 1.2 L |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear |
| Ship Class Code | B |
| For Use With | Dial 1700 V Manual Dispensers 20084, 20081 |
| Global Product Type | Hand Sanitizer Refills, Moisturizing Foam |
| Hand Sanitizers Type | Foam |
| Product Packaging | Refill |
| Scent | Fragrance-Free |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 017000197173 |
| MPN | 19717CT |
| Brand | Dial® Professional |











Reviews
There are no reviews yet.