Antibacterial Deodorant Bar Soap, Clean Fresh Scent, 2.5 oz, 200/Carton
Login to View Prices
588 in stock
SKU:
DIA00098
Categories: Janitorial & Sanitation, Soaps & Dispensers
Antibacterial deodorant bar soap kills odor causing bacteria providing all day deodorant protection. Moisture rich lather is clean rinsing and non-drying.
Additional information
| Weight | 16.4720 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.80 × 10.50 × 8.90 in |
| Global Product Type | Bar Soap |
| Capacity (Weight) | 2.5 oz |
| Compliance Standards | BPI Certified |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | B |
| Soap Type | Antibacterial Bar |
| Personal Soaps Application | Hand |
| Product Packaging | Bar |
| Scent | Clean Fresh |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 010923000988 |
| MPN | 98 |
| Brand | Dial® |
Be the first to review “Antibacterial Deodorant Bar Soap, Clean Fresh Scent, 2.5 oz, 200/Carton” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.