Amrep Si-dry Silicone Lubricant
Login to View Prices
39 in stock
Special-T StarX-2 Dining Table – For – Table TopEspresso Square Top – Gray, Powder Coated Base – 42″ Table Top Length x 42″ Table Top Width – 29″ Height – Assembly Required – Thermofused Laminate (TFL) Top Material – 1 Each
Additional information
| Weight | 12.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.20 × 8.50 × 8.40 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Base Color/Finish | Attribute9Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute3Name | Yes |
| Attribute26Name | 1 Each |
| Table Top Length | 42" |
| Attribute12Name | Dining Table |
| Attribute25Name | <p>The StarX-2 Dining Table offers timeless elegance to fit flawlessly into the area. High-quality, cast-iron base is finished with a powder coat for long-lasting durability. Leveling glides ensure the table sits in place without sliding. The surface of the table is protected with TFL laminate on both sides and a 3mm PVC edge. Square table is perfect for breakrooms, cafeterias, cafes and more.</p> |
| Product Line | StarX-2 |
| Attribute20Name | StarX-2 Dining Table |
| Attribute22Name | Cafeteria |
| Attribute23Name | STAR24242GES |
| Attribute2Name | Square |
| Attribute11Name | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Attribute24Name | |
| Attribute27Name | 10 Year |
| Base Material | Attribute7Value |
| Attribute16Name | 29" |
| Attribute1Name | Dining Table |
| Attribute15Name | Yes |
| Environmental Certification | Intertek Green Leaf |
| Top Material | Attribute8Value |
| Top Color/Finish | Attribute10Value |
| Attribute17Name | Special-T |
| Manufacturer | Special-T |
| Attribute13Name | United States |
| Attribute14Name | No |
| Features | Attribute18Value |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1033585 |
| Brand | Special-T |















Reviews
There are no reviews yet.