Amrep Si-dry Silicone Lubricant
Login to View Prices
39 in stock
Special-T AIM XL Conference Table – For – Table TopEvening Tigris Top – Dual Pitched Base – 108″ Table Top Length x 60″ Table Top Width – 29″ Height – Assembly Required – High Pressure Laminate (HPL) Top Material – 1 Each
Additional information
| Weight | 12.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.20 × 8.50 × 8.40 in |
| Environmental Certification | Attribute7Value |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute14Name | Yes |
| Attribute15Name | 80% |
| Product Model | AIMXL60108 |
| Attribute29Name | 10 Year |
| Attribute26Name | |
| Attribute27Name | <p>The AIM XL Conference Table celebrates a modern design suitable for a variety of interiors and delivers a high level of sophistication to any space. Leveling glides ensure the table sits in place without sliding. High-pressure laminate and 3mm PVC edge provide lasting durability to prevent showing wear. Dual, pitched legs provide horizontal and lateral stability resulting in a sturdy table. Conference table is perfect for collaborating in groups, connecting at informal gathering areas and more.</p> |
| Attribute17Name | 29" |
| Attribute3Name | Dual Pitched |
| Attribute23Name | AIM |
| Attribute22Name | AIM XL Conference Table |
| Attribute24Name | Multipurpose |
| Attribute12Name | Conference Table |
| Attribute11Name | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Base Material | Attribute8Value |
| Brand Name | Attribute18Value |
| Attribute28Name | 1 Each |
| Top Color/Finish | Attribute10Value |
| Table Top Width | 60" |
| Top Material | Attribute9Value |
| Attribute13Name | United States |
| Table Top Length | 108" |
| Attribute20Name | Special-T |
| Features | Cable Management |
| Attribute16Name | Yes |
| Attribute2Name | Yes |
| Attribute1Name | Conference Table |
| Attribute25Name | AIMXL60108ET |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1033585 |
| Brand | Special-T |















Reviews
There are no reviews yet.