Amrep Si-dry Silicone Lubricant
Login to View Prices
10 in stock
SKU:
LYSCH200MNBK
Categories: Chairs, Management/Mid-Back Chairs
LYS SOHO Collection Staff Chair – Fabric Seat – Black – 1 Each
Additional information
| Weight | 12.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.20 × 8.50 × 8.40 in |
| Features | Dual Wheel Caster |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute14Name | Yes |
| Attribute12Name | Yes |
| Attribute25Name | Office |
| Attribute3Name | Fabric |
| Product Color | Attribute10Value |
| Back Style | Mesh |
| Seat Feature | Attribute9Value |
| Attribute15Name | No |
| Attribute27Name | <p>Part of LYS SOHO Collection, this Staff Chair with no arms is designed for lighter use but built with the same focus on quality so it is perfect for small office. It offers mesh back with lumbar support and swivel tilt for customized comfort. Cushioned seat is upholstered in fabric. Staff Chair also features a nylon base equipped with dual-wheel casters for smooth rolling.</p> |
| Attribute26Name | CH200MNBK |
| Attribute24Name | SOHO |
| Attribute23Name | SOHO Collection Staff Chair |
| Depth | 24.4" |
| Attribute17Name | 42.1" |
| Width | Attribute18Value |
| Attribute13Name | China |
| Armrest | Attribute8Value |
| Attribute28Name | 1 Each |
| Attribute2Name | Nylon |
| Attribute20Name | LYS |
| Adjustable Arm | No |
| Attribute16Name | Yes |
| Attribute22Name | LYS |
| Attribute1Name | Chair |
| Attribute11Name | Yes |
| Lumbar Support | Attribute7Value |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1033585 |
| Brand | LYS |
Be the first to review “Amrep Si-dry Silicone Lubricant” Cancel reply
















Reviews
There are no reviews yet.