Amrep Si-dry Silicone Lubricant
Login to View Prices
3520 in stock
Palmolive Antibacterial Ultra Dish Soap – Concentrate Liquid – 20 fl oz (0.6 quart) – 1 Each – Orange
Additional information
| Weight | 12.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.20 × 8.50 × 8.40 in |
| Attribute22Name | 1 Each |
| Application/Usage | Attribute18Value |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute17Name | Ultra Palmolive |
| Attribute16Name | Antibacterial Ultra Dish Soap |
| Attribute15Name | Colgate-Palmolive Company |
| Attribute13Name | Palmolive |
| Attribute23Name | Grease Remover |
| Marketing Information | <p>Palmolive Ultra Antibacterial dish liquid is approved to kill 99 percent of bacteria on dishes, allowing you to wash away more than just baked-on grease and giving you peace of mind that your dishes are as clean as can be. It kills 99.9 percent of E. coli, salmonella and staph on dishes in seconds. This concentrated manual dish liquid is phosphate-free and Kosher.</p> |
| Attribute20Name | |
| Manufacturer Part Number | US04232A |
| Active Ingredients | L-Lactic Acid |
| Country of Origin | Attribute8Value |
| Attribute3Name | Concentrate |
| Attribute14Name | Non-abrasive |
| Attribute1Name | Dishwashing Liquid |
| Attribute2Name | 20 fl oz (0.6 quart) |
| Attribute11Name | No |
| Kill Claims | Attribute7Value |
| Composition | Attribute9Value |
| Product Color | Orange |
| Recycled | Attribute10Value |
| Attribute12Name | Liquid |
| UPC | #N/A |
| MPN | 1033585 |
| Brand | Colgate-Palmolive Company |

















Reviews
There are no reviews yet.