All-Purpose Cling Film, 24″ x 2,000 ft, Blue Tinted
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
ANZ7301124
Categories: Food Service, Food Wraps
Light-Duty foodservice film with excellent cling and puncture properties. Blue tinted film with outstanding clarity for food service professionals. Cutter boxes come with lock top design, improved film exit slot, and hand holes for easy transportation.
Additional information
| Weight | 8.7400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.55 × 6.25 × 5.88 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Plastic Wrap |
| Length | 2,000 ft |
| Product Packaging | Box |
| Material(s) | PVC |
| Width | 24" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 721844428897 |
| MPN | 7301124 |
| Brand | Anchor Packaging |
Be the first to review “All-Purpose Cling Film, 24″ x 2,000 ft, Blue Tinted” Cancel reply









Reviews
There are no reviews yet.