AJM 9″ Original Heavyweight Plates – Serving, Reheating – Disposable – Microwave Safe – White – Paper Body – 120 / Pack
Additional information
| Brand | AJM Packaging Corporation |
|---|---|
| Product Type | Table Ware |
| Kitchenware Type | Plate |
| Disposable | Yes |
| Kitchenware Details | 1 x Plate |
| Microwave Safe | Yes |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | AJM |
| Manufacturer | AJM Packaging Corporation |
| Product Name | 9" Original Heavyweight Plates |
| Application/Usage | Reheating |
| Manufacturer Part Number | OH9AJBXWH |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavyweight dinnerware features a grease-resistant design to last longer when holding wet foods. Microwave-safe design is perfect for reheating meals or snacks. Disposable material provides an easy way to clean up after each use. Dinnerware is perfect for parties, company events, special occasions and more.</p> |
| Packaged Quantity | 120 / Pack |
AJM 9″ Original Heavyweight Plates – 120 / Pack – Serving, Reheating – Disposable – Microwave Safe – White – Paper Body – 8 / Carton
Additional information
| Brand | AJM Packaging Corporation |
|---|---|
| Product Type | Table Ware |
| Container Type | Pack |
| Kitchenware Type | Plate |
| Disposable | Yes |
| Kitchenware Details | 1 x Plate |
| Microwave Safe | Yes |
| Quantity Per Container | 120 |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | AJM |
| Manufacturer | AJM Packaging Corporation |
| Product Name | 9" Original Heavyweight Plates |
| Application/Usage | Reheating |
| Manufacturer Part Number | OH9AJBXWHCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavyweight dinnerware features a grease-resistant design to last longer when holding wet foods. Microwave-safe design is perfect for reheating meals or snacks. Disposable material provides an easy way to clean up after each use. Dinnerware is perfect for parties, company events, special occasions and more.</p> |
| Material Details | <p>Paper Plate</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
AJM 9″ Original Heavyweight Plates – 120 / Pack – Serving, Reheating – Disposable – Microwave Safe – White – Paper Body – 8 / Carton
Additional information
| Brand | AJM Packaging Corporation |
|---|---|
| Product Type | Table Ware |
| Container Type | Pack |
| Kitchenware Type | Plate |
| Disposable | Yes |
| Kitchenware Details | 1 x Plate |
| Microwave Safe | Yes |
| Quantity Per Container | 120 |
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | AJM |
| Manufacturer | AJM Packaging Corporation |
| Product Name | 9" Original Heavyweight Plates |
| Application/Usage | Reheating |
| Manufacturer Part Number | OH9AJBXWHCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Heavyweight dinnerware features a grease-resistant design to last longer when holding wet foods. Microwave-safe design is perfect for reheating meals or snacks. Disposable material provides an easy way to clean up after each use. Dinnerware is perfect for parties, company events, special occasions and more.</p> |
| Material Details | <p>Paper Plate</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
















