Advantus ID Badge Tray Organizer – 0.3″ x 11.4″ x 15.4″ – Polyvinyl Chloride (PVC) – 1 Each – Black
Additional information
| Brand | Advantus Corp |
|---|---|
| Product Type | Badge Holder |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 11.4" |
| Brand Name | Advantus |
| Length | 15.4" |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Product Name | ID Badge Tray Organizer |
| Manufacturer Part Number | 97583 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Get organized for meetings and events with this ID badge tray. 15 slots hold up to 60 badges (sold separately) to help your visitors quickly find their badge. PVC foam construction gently holds badge holders upright to prevent damage. Badge tray is perfect for offices, schools, trade shows, conventions and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












