Advantus 12″ Political World Globe – 13″ Width x 16″ Height – 12″ Diameter – Multi
Additional information
| Brand | Advantus Corp |
|---|---|
| Product Type | Globe |
| Map/Globe Type | Political |
| Location | World |
| Product Color | Multi |
| Diameter | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16" |
| Width | 13" |
| Brand Name | Advantus |
| Manufacturer | Advantus Corp |
| Product Name | 12" Political World Globe |
| Manufacturer Part Number | 30502 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>12" Political World Globe with blue oceans features raised relief design and thousands of locations and geographical features highlighted with bright contrasting colors. Full meridian globe revolves on a base.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







