This is an Dell® LA65NM170 compatible 65W 20V at 3.25A laptop power adapter. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
- A must have for your gadgets
- 65 W maximum output power for optimal performance with maximum feasibility
- 3.25 A helps?charge quickly
- Delivers constant 20 V DC for smooth functioning & charging of the device
- Power Adapter provides a trouble-free charging solution with reliable, feasible connectivity for your notebook
Additional information
| Weight | 0.9000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.50 × 7.50 × 2.00 in |
| Output Voltage | 20 V DC |
| TAA Compliant | No |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Product Type | Power Adapter |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | AddOn |
| Manufacturer Website Addres | |
| Device Supported | Notebook |
| Compatibility | <p>Dell Latitude 5285 2-in-1 Notebook</p> <p></p> |
| Compatible to OEM Part Numb | <p>LA65NM170</p> |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Packaged Quantity | 1 |
| USB | Yes |
| Environmental Certification | RoHS,WEEE |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Package Contents | <ul> <li>Power Adapter</li> <li>1 x Power Cord</li> </ul> |
| Product Color | Black |
| UPC | 821456456940 |
| MPN | LA65NM170-AA |
| Brand | AddOn |












Reviews
There are no reviews yet.