AddOn AC Adapter – 1 Pack – 65 W – 20 V DC/3.25 A Output – Black
- An essential power solution
- Up to 65 W maximum power output
- 3.25 A current helps your device charge quickly
- Delivers constant 20 V DC for smooth functioning & charging of the device
- USB Type C Device device supported for your convenience and better usability
Additional information
| Weight | 0.9000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.30 × 2.00 × 4.70 in |
| Device Supported | USB Type C Device,Notebook |
| Output Voltage | 20 V DC |
| TAA Compliant | No |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Product Type | AC Adapter |
| Compatible to OEM Part Numb | 4X20M26268 |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | AddOn |
| Manufacturer Website Addres | |
| Package Contents | <ul> <li>AC Adapter</li> <li>1 x Power Cord</li> </ul> |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Packaged Quantity | 1 |
| USB | Yes |
| Environmental Certification | RoHS,WEEE |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Product Color | Black |
| UPC | 821456022565 |
| MPN | 4X20M26268-AO |
| Brand | AddOn |












Reviews
There are no reviews yet.