Adams Spiral 2-part Money/Rent Receipt Book – 200 Sheet(s) – Spiral Bound – 2 Part – 11″ x 5.25″ Form Size – White, Canary – Assorted Sheet(s) – 5 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Receipt Book |
| Number Of Parts | 2 |
| Form Length | 2001-11-01T06:00:00.000Z |
| Form Width | 5.25" |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 200 |
| Product Color | Canary |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Adams |
| Features | Numbered |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Spiral 2-part Money/Rent Receipt Book |
| Manufacturer Part Number | SC1152PK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This spiral-bound receipt book is a great way to record all cash transactions. Spiral binding allows you to keep all records in one convenient location. Carbonless duplicates mean no messy carbons. Each two-part form indicates a place to record date, payer's name, purpose of payment, payment amount, time period that the amount covers, amount due, amount paid, balance and signature of recipient. Convenient circles with preprinted "cash, " "check, " "credit card" and "money order" let you check off method of payment. Forms are consecutively numbered. Paper sequence is originals in white and duplicates in canary. With SFI Certified Sourcing, the fiber used in these forms was obtained from responsible and legal sources. Set includes five books. Each book includes 200 receipts.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |
Adams Spiral 2-part Money/Rent Receipt Book – 200 Sheet(s) – Spiral Bound – 2 Part – 2.75″ x 7.62″ Form Size – White, Canary – Assorted Sheet(s) – 5 / Pack
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Receipt Book |
| Number Of Parts | 2 |
| Form Length | 2.75" |
| Form Width | 7.62" |
| Environmental Certification | Sustainable Forestry Initiative (SFI) |
| Sheet Color | Assorted |
| Number Of Sheets | 200 |
| Product Color | Canary |
| Country Of Origin | United States |
| Binding Type | Spiral Bound |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Adams |
| Features | Numbered |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Spiral 2-part Money/Rent Receipt Book |
| Manufacturer Part Number | SC1182PK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Money/rent receipt book is a great way to record all cash transactions with four receipts per page and space at the end for a company stamp. Spiral binding allows you to keep all records in one convenient location. Carbonless duplicates mean no messy carbons. Each two-part form indicates a place to record date, payer's name, purpose of payment, payment amount, time period that the amount covers, amount due, amount paid, balance and signature of recipient. Convenient circles with preprinted "cash, " "check, " "credit card" and "money order" let you check off method of payment. Spiral-bound forms are consecutively numbered. Paper sequence is originals in white and duplicates in canary. Detached form measures 2-3/4" x 7-1/8". With SFI Certified Sourcing, the fiber used in these forms was obtained from responsible and legal sources. Set includes five books. Each book includes 200 receipts.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |











