Sign, photo or certificate slides in easily. Crystal clear choice in sign display.
Additional information
| Weight | 0.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.00 × 8.50 × 4.00 in |
| Global Product Type | Sign Frames & Holders |
| Size | 8.5 x 11 |
| Face Color(s) | Crystal Clear |
| Frame Material | Acrylic |
| Base Material | Acrylic |
| Orientation | Vertical |
| Height | 11" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Special Features | T-Frame Base |
| Width | 8.5" |
| Insert Size | 8.5 x 11 |
| Material(s) | Acrylic |
| Frame Color | Clear |
| Placement | Desktop |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 042122380202 |
| MPN | 38020 |
| Brand | NuDell™ |














Reviews
There are no reviews yet.