Acrylic Sign Holder, 8.5 x 11, Clear
Login to View Prices
213 in stock
SKU:
NUD37085
Categories: Office, Room Accessories
Sign, photo or certificate slides in easily. Crystal clear choice in sign display.
Additional information
| Weight | 0.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.25 × 8.50 × 0.25 in |
| Loading | Side |
| Mounting Details | Tape Backed Velcro® |
| Global Product Type | Sign Frames & Holders |
| Size | 8.5 x 11 |
| Special Features | All-Purpose—Includes self-adhesive Velcro® strips for wall mounting and self-adhesive magnet for mounting on file cabinet or other magnetic surface. |
| Face Color(s) | Crystal Clear |
| Frame Material | Acrylic |
| Base Material | Acrylic |
| Orientation | Vertical |
| Height | 11" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Placement | Wall |
| Width | 8.5" |
| Insert Size | 8.5 x 11 |
| Material(s) | Acrylic |
| Frame Color | Clear |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 042122370852 |
| MPN | 37085 |
| Brand | NuDell™ |
Be the first to review “Acrylic Sign Holder, 8.5 x 11, Clear” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.