ACCO Leah Bisch Academic Wall Calendar – Medium Size – Academic – Monthly – 12 Month – July 2023 – June 2024 – 1 Month Double Page Layout – 12″ x 15″ Sheet Size – 2.81″ x 2.19″ Block – Twin Wire – Gray, White – Unruled Daily Block, Reference Calendar, Built-in Hook, Durable, Lightweight, Sturdy – 1 Each
Additional information
| Brand | ACCO Brands Corporation |
|---|---|
| Product Type | Calendar |
| Sheet Width | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Time Period | 12 Month |
| Date Format | Monthly |
| Size Standard | Medium |
| Planner/Diary Type | Academic |
| Sheet Height | 15" |
| Block Height | 2.81" |
| Block Width | 2.19" |
| Double Page Layout | 1 Month |
| Start Month | July |
| Start Year | 2023 |
| End Month | June |
| End Year | 2024 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Binding Type | Twin Wire |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | ACCO |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Leah Bisch Academic Wall Calendar |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Product Line | Cambridge |
| Manufacturer Part Number | LB20707A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Add some fun to your planning with the Cambridge Leah Bisch Academic Wall Calendar that helps you keep your day, month and year organized with fresh, simplistic style that features a subtle Stripe pattern. It ranges 12 months from July to June. Two-page-per-month spreads have unruled daily blocks (2-13/16" x 2-3/16") for open scheduling of events, plans and reminders. Past and future reference calendars are displayed on each page for quick date-checking. Gold twin-wire binding keeps pages secure and has a built-in hanging loop for easy wall display.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











