Lexmark 735 Original Laser Toner Cartridge – Cyan – 1 Each
Login to View Prices
Lexmark 735 Original Laser Toner Cartridge – Cyan – 1 Each
Lexmark 735 Original Laser Toner Cartridge – Cyan – 1 Each – 5000 Pages
Additional information
| Weight | 0.7900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.56 × 4.61 × 7.30 in |
| For Use With | Lexmark™ CS730, CX370, CS735, CX735 |
| Page-Yield | 5,000 |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Cyan |
| Ship Class Code | G |
| OEM/Compatible | OEM |
| Remanufactured | No |
| Supply Type | Toner |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Device Types | Laser Printer |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 734646728096 |
| MPN | 71C10C0 |
| Brand | Lexmark™ |
| product-type | Toner Cartridge |
| product-condition | Original |
| typical-print-yield | 5000 Pages |
| taa-compliant | No |
| brand-name | Lexmark |
| compatibility | <p><b>Lexmark Printers:<br /></b></p> <ul> <li>CX730de</li> <li>CX735adse</li> <li>CS735de</li> <li>CS730de </li> <li>CS730</li> <li>CX730</li> <li>CS735 </li> <li>CX735</li> </ul> |
| manufacturer | Lexmark International, Inc |
| product-model | 735 |
| product-name | CS/CX730, 735 Cyan Return Program 5K Toner Cartridge |
| print-color | Cyan |
| print-technology | Laser |
| manufacturer-part-number | 71C10C0 |
| manufacturer-website-address | |
| packaged-quantity | 1 Each |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.