5PK Lenovo 0B47090 Compatible Mini-DisplayPort 1.1 Male to DVI-I (29 pin) Female White Adapters For Resolution Up to 2560×1600 (WQXGA)
Login to View Prices
15 in stock
SKU:
SY4162173
Categories: Connector Cables, Hardware Connectivity
5-Pack of Lenovo compatible 20.00cm (8.00in) Mini-DisplayPort Malet to DVI Female Adapter Cables lets you connect a VGA display to the Mini-DisplayPort jack on PC or Mac. These passive adapters are an easy way to get a high-resolution connection, up to 1920×1200, enabling you to mirror or extend your screen onto a second display.
- Offers exceptional quality and great compatibility with video equipment
- Fully compatible with video devices
Additional information
| Weight | 0.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.60 × 16.80 × 4.40 in |
| Supported Resolution | 1920 x 1200 |
| Connector on First End Deta | 1 x Mini DisplayPort Digital Audio/Video – Male |
| Cable Length | 7.87" |
| Product Color | White |
| Country of Origin | United States |
| Connector Plating | Copper |
| Connector on Second End Det | 1 x 29-pin DVI-I Digital Video – Female |
| Manufacturer | AddOn |
| Manufacturer Website Addres | |
| Connector Type on Second En | DVI-I Digital Video – Female |
| Cable Type | DVI/Mini DisplayPort |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Connector Type on First End | Mini DisplayPort Digital Audio/Video – Male |
| Packaged Quantity | 5 |
| Device Supported | Video Device |
| Product Type | Video Cable |
| Product Model | 0B47090-AO-5PK |
| UPC | 821455276907 |
| MPN | 0B47090-AO-5PK |
| Brand | AddOn |
Be the first to review “5PK Lenovo 0B47090 Compatible Mini-DisplayPort 1.1 Male to DVI-I (29 pin) Female White Adapters For Resolution Up to 2560×1600 (WQXGA)” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.