4-in-1 LED Lighted Gaming Bundle, USB, Red
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
MIGGHP440R
Categories: Computer Keyboards & Mice, Technology
This 4-in-1 gaming bundle has it all–keyboard, mouse, gaming headset and mousepad. Enjoy the colorful light FX on the light-up keyboard and mouse. The headset has a microphone and is lightweight for comfort. Gaming mousepad provides high precision control.
Additional information
| Weight | 2.6450 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.63 × 5.15 × 18.51 in |
| Wired/Wireless | Wired |
| Ship Class Code | H |
| Connector/Port/Interface | USB |
| Ergonomic | Yes |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Wrist Rest | No |
| Number of Keys | 104 |
| Operating System Compatibil | Windows® |
| Color(s) | Red |
| Mouse Height | 2.6" |
| Global Product Type | Wired Keyboard & Mouse Combinations |
| Keyboard Width | 17.24" |
| Mouse Width | 4.84" |
| Mouse Depth | 1.66" |
| Keyboard Depth | 1.12" |
| Keyboard Height | 4.96" |
| Batteries Required | No |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 605832372167 |
| MPN | GHP440R |
| Brand | 2Boom® |
Be the first to review “4-in-1 LED Lighted Gaming Bundle, USB, Red” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.