4-Color 3 + 1 Ballpoint Pen/Pencil, Retractable, Medium 1 mm Pen/0.7 mm Pencil, Black/Blue/Red Ink, Gray/White Barrel
Login to View Prices
Three color inks and 0.7 mm graphite pencil in one. Perfect for fun and colorful expression. Provides a convenient way to organize copy.
Additional information
| Weight | 0.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.63 × 3.13 × 0.63 in |
| Airplane-Safe Ink | Yes |
| Pen Point Size Type | Medium |
| Manufacturer Pen Refill # | MRM41AST |
| Pen Barrel Color(s) | Gray/White |
| Pen Point Size | 1 mm Pen/0.7 mm Pencil |
| Pen Sub-Brand & Product Fam | 4-Color™ 3 + 1 |
| Global Product Type | Multifunction Pens |
| Pen Ink Color(s) | Black/Blue/Red |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Pen Grip Type | Rubber |
| Visible Ink Supply | No |
| Pen Type | Multi-Color Ballpoint Pen/Pencil |
| Refillable (Yes/No) | Yes |
| Erasable Ink | No |
| Low-Viscosity Ink | No |
| Pocket Clip Indicator | Yes |
| Pen Style | Retractable |
| Pen Tip Type | Conical |
| Color Family | Multicolor |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 070330522749 |
| MPN | MMLP1-AST |
| Brand | BIC® |














Reviews
There are no reviews yet.