3m&Trade Privacy Filter for Apple&Reg Macbook Pro&Reg 16 2019-2021 1610 Pfnap010
Login to View Prices
3M™ Privacy Filter for Apple® MacBook Pro® 16 2019-2021, 16:10, PFNAP010 – For 16″ Widescreen LCD 2 in 1 Notebook – 16:10 – Scratch Resistant, Fingerprint Resistant, Dust Resistant – Anti-glare
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 16" |
| Widescreen | Yes |
| Brand Compatibility | Apple |
| Product Color | Matte |
| Anti Glare | Yes |
| Viewing Area Dimension | 13.90" x 8.98" |
| Touch Compatibility | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Screen Attachment | Adhesive Strip |
| Country Of Origin | United States |
| Orientation | Landscape |
| Height | 8.98" |
| Width | 13.90" |
| Brand Name | 3M |
| Durability | Dust Resistant |
| Features | Reversible Matte-to-Matte |
| Compatibility | MacBook Pro®, 16 2019 |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Privacy Filter |
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Manufacturer Part Number | PFNAP010 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | 3M&trade, Privacy Filters deliver world-class effective "black out" privacy from side view outside the 60-degree viewing angle, while creating an excellent viewing experience from straight on views. One of our thinnest privacy filters designed for today's thinnest devices. Plus, it provides a matte finish that is smooth to the touch and hides fingerprints, so you can enjoy pristine image clarity. |
| Limited Warranty | 1 Year |
3m&Trade Privacy Filter for Apple&Reg Macbook Pro&Reg 16 2019-2021 1610 Pfnap010
Login to View Prices
3M™ Privacy Filter for Apple® MacBook Pro® 16 2019-2021, 16:10, PFNAP010 – For 16″ Widescreen LCD 2 in 1 Notebook – 16:10 – Scratch Resistant, Fingerprint Resistant, Dust Resistant – Anti-glare
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 16" |
| Widescreen | Yes |
| Brand Compatibility | Apple |
| Product Color | Matte |
| Anti Glare | Yes |
| Viewing Area Dimension | 13.90" x 8.98" |
| Touch Compatibility | Yes |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Screen Attachment | Adhesive Strip |
| Country Of Origin | United States |
| Orientation | Landscape |
| Height | 8.98" |
| Width | 13.90" |
| Brand Name | 3M |
| Durability | Dust Resistant |
| Features | Reversible Matte-to-Matte |
| Compatibility | MacBook Pro®, 16 2019 |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Privacy Filter |
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Manufacturer Part Number | PFNAP010 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | 3M&trade, Privacy Filters deliver world-class effective "black out" privacy from side view outside the 60-degree viewing angle, while creating an excellent viewing experience from straight on views. One of our thinnest privacy filters designed for today's thinnest devices. Plus, it provides a matte finish that is smooth to the touch and hides fingerprints, so you can enjoy pristine image clarity. |
| Limited Warranty | 1 Year |











