3m&Trade High Clarity Privacy Filter for Apple&Reg Macbook Pro&Reg 16 2019-2021 1610 Hcnap004
Login to View Prices
3M™ High Clarity Privacy Filter for Apple® MacBook Pro® 16 2019-2021, 16:10, HCNAP004 – For 16″ Widescreen LCD 2 in 1 Notebook – 16:10 – Scratch Resistant, Dust Resistant
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 16" |
| Widescreen | Yes |
| Brand Compatibility | Apple |
| Product Color | Glossy |
| Anti Glare | No |
| Viewing Area Dimension | 13.90" x 8.98" |
| Touch Compatibility | No |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Film Classification | High Clarity |
| Screen Attachment | Adhesive Strip |
| Country Of Origin | United States |
| Orientation | Landscape |
| Height | 8.98" |
| Width | 13.90" |
| Brand Name | 3M |
| Durability | Dust Resistant |
| Features | Reversible Gloss-to-Glossy |
| Compatibility | MacBook Pro®, 16 2019 |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | High Clarity Privacy Filter |
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Manufacturer Part Number | HCNAP004 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | 3M&trade, High Clarity Privacy Filters offer the highest clarity for privacy filters among leading competitors available today. Enjoy incredibly crisp, glossy image clarity and beautiful high-contrast, high-resolution image quality. High Clarity privacy filters provide world-class privacy while maintaining the glossy clarity of your screen, creating a high-resolution viewing experience. |
| Limited Warranty | 1 Year |
3m&Trade High Clarity Privacy Filter for Apple&Reg Macbook Pro&Reg 16 2019-2021 1610 Hcnap004
Login to View Prices
3M™ High Clarity Privacy Filter for Apple® MacBook Pro® 16 2019-2021, 16:10, HCNAP004 – For 16″ Widescreen LCD 2 in 1 Notebook – 16:10 – Scratch Resistant, Dust Resistant
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Display Type Supported | LCD |
| Display Size Supported | 16" |
| Widescreen | Yes |
| Brand Compatibility | Apple |
| Product Color | Glossy |
| Anti Glare | No |
| Viewing Area Dimension | 13.90" x 8.98" |
| Touch Compatibility | No |
| Blue Light Reduction | Yes |
| Film Classification | High Clarity |
| Screen Attachment | Adhesive Strip |
| Country Of Origin | United States |
| Orientation | Landscape |
| Height | 8.98" |
| Width | 13.90" |
| Brand Name | 3M |
| Durability | Dust Resistant |
| Features | Reversible Gloss-to-Glossy |
| Compatibility | MacBook Pro®, 16 2019 |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | High Clarity Privacy Filter |
| Device Supported | 2 in 1 Notebook |
| Aspect Ratio | 16:10 |
| Manufacturer Part Number | HCNAP004 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | 3M&trade, High Clarity Privacy Filters offer the highest clarity for privacy filters among leading competitors available today. Enjoy incredibly crisp, glossy image clarity and beautiful high-contrast, high-resolution image quality. High Clarity privacy filters provide world-class privacy while maintaining the glossy clarity of your screen, creating a high-resolution viewing experience. |
| Limited Warranty | 1 Year |











