3M Niagara Cleaning Pad – 5/Carton – Round x 14″ Diameter – Buffing, Floor – Marble Floor – 175 rpm to 600 rpm Speed Supported – Scuff Mark Remover – Polyester – Red
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Diameter | 14" |
| Floor Type | Marble |
| Pad Shape | Round |
| Minimum Speed Supported | 175 rpm |
| Maximum Speed Supported | 600 rpm |
| Product Color | Red |
| Product Material | Polyester |
| Country Of Origin | United States |
| Brand Name | 3M |
| Features | Scuff Mark Remover |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Niagara Cleaning Pad |
| Product Line | Niagara |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 5100N-14 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Niagara Red Buffing Pad 5100N cleans when wet and buffs when dry like two pads in one. This pad will clean and remove scuff marks while polishing floors to a high gloss. Use for daily cleaning with a rotary floor cleaner at conventional speeds from 175 to 600 RPM.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |
| Additional Information | <p>Green Seal Certified</p> |
3M Niagara Cleaning Pad – 5/Carton – Round x 14″ Diameter – Buffing, Floor – Marble Floor – 175 rpm to 600 rpm Speed Supported – Scuff Mark Remover – Polyester – Red
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Diameter | 14" |
| Floor Type | Marble |
| Pad Shape | Round |
| Minimum Speed Supported | 175 rpm |
| Maximum Speed Supported | 600 rpm |
| Product Color | Red |
| Product Material | Polyester |
| Country Of Origin | United States |
| Brand Name | 3M |
| Features | Scuff Mark Remover |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Niagara Cleaning Pad |
| Product Line | Niagara |
| Application/Usage | Floor |
| Manufacturer Part Number | 5100N-14 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Niagara Red Buffing Pad 5100N cleans when wet and buffs when dry like two pads in one. This pad will clean and remove scuff marks while polishing floors to a high gloss. Use for daily cleaning with a rotary floor cleaner at conventional speeds from 175 to 600 RPM.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |
| Additional Information | <p>Green Seal Certified</p> |







