Integra Assorted Color Oval Plastic Sharpeners – Handheld – 1 Hole(s) – Plastic – Assorted – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Receptacle Color | Clear |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 2.1" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Lid |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Assorted Color Oval Plastic Sharpeners |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42850 |
| Marketing Information | <p>Oval pencil sharpener features a colorful lid and a clear shavings receptacle so you can see when you need to empty it. Handheld canister is made of sturdy plastic and includes a steel blade for efficient sharpening. The lid offers a single hole for standard-size pencils. Simply pull off the lid to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Assorted Color Oval Plastic Sharpeners – Handheld – 1 Hole(s) – Plastic – Assorted – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Receptacle Color | Clear |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 2.1" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Lid |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Assorted Color Oval Plastic Sharpeners |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42850 |
| Marketing Information | <p>Oval pencil sharpener features a colorful lid and a clear shavings receptacle so you can see when you need to empty it. Handheld canister is made of sturdy plastic and includes a steel blade for efficient sharpening. The lid offers a single hole for standard-size pencils. Simply pull off the lid to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Assorted Color Oval Plastic Sharpeners – Handheld – 1 Hole(s) – Plastic – Assorted – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Receptacle Color | Clear |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 2.1" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Lid |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Assorted Color Oval Plastic Sharpeners |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42850 |
| Marketing Information | <p>Oval pencil sharpener features a colorful lid and a clear shavings receptacle so you can see when you need to empty it. Handheld canister is made of sturdy plastic and includes a steel blade for efficient sharpening. The lid offers a single hole for standard-size pencils. Simply pull off the lid to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Assorted Color Oval Plastic Sharpeners – Handheld – 1 Hole(s) – Plastic – Assorted – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Receptacle Color | Clear |
| Product Color | Assorted |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 2.1" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Lid |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Assorted Color Oval Plastic Sharpeners |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42850 |
| Marketing Information | <p>Oval pencil sharpener features a colorful lid and a clear shavings receptacle so you can see when you need to empty it. Handheld canister is made of sturdy plastic and includes a steel blade for efficient sharpening. The lid offers a single hole for standard-size pencils. Simply pull off the lid to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |












