Integra Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister – Desktop, Handheld – 1 Hole(s) – Plastic, Aluminum – Smoke – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 1.9" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42851 |
| Marketing Information | <p>Round pencil sharpener features a screw-on lid and see-through canister so you can see when you need to empty it. Single-hole aluminum sharpener features a tempered steel, sharpened blade. The handheld canister is made of plastic. Threads on the top allow easy opening and closing to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister – Desktop, Handheld – 1 Hole(s) – Plastic, Aluminum – Smoke – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 1.9" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42851 |
| Marketing Information | <p>Round pencil sharpener features a screw-on lid and see-through canister so you can see when you need to empty it. Single-hole aluminum sharpener features a tempered steel, sharpened blade. The handheld canister is made of plastic. Threads on the top allow easy opening and closing to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister – Desktop, Handheld – 1 Hole(s) – Plastic, Aluminum – Smoke – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 1.9" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42851 |
| Marketing Information | <p>Round pencil sharpener features a screw-on lid and see-through canister so you can see when you need to empty it. Single-hole aluminum sharpener features a tempered steel, sharpened blade. The handheld canister is made of plastic. Threads on the top allow easy opening and closing to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister – Desktop, Handheld – 1 Hole(s) – Plastic, Aluminum – Smoke – 1 Each
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Manual Pencil Sharpener |
| Cutter Material | Steel |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Aluminum |
| Diameter | 1.9" |
| Country Of Origin | China |
| Holes | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Form Factor | Handheld |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | Handheld 1-hole Pencil Sharpener Canister |
| Application/Usage | Pencil |
| Manufacturer Part Number | 42851 |
| Marketing Information | <p>Round pencil sharpener features a screw-on lid and see-through canister so you can see when you need to empty it. Single-hole aluminum sharpener features a tempered steel, sharpened blade. The handheld canister is made of plastic. Threads on the top allow easy opening and closing to empty the pencil shavings.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |










