Ziploc® Sandwich Bags – 5.88″ Width x 6.50″ Length – Clear – Plastic – 12/Carton – 90 Per Box – Sandwich, Storage
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Sandwich Bag |
| Container Type | Box |
| Quantity Per Container | 90 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 5.88" |
| Bag Length | 6.50" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | Textured |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Sandwich Bags |
| Application/Usage | Storage |
| Manufacturer Part Number | 315885CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sandwich-size storage bag features grip-n-seal technology to provide a confident seal. Extended tab helps you quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Double-zipper protection seals in freshness to keep foods fresh. Durable, long-lasting plastic is perfect for storing and organizing vegetables, fruit, cosmetics, yarn, business cards and more.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Ziploc® Sandwich Bags – 5.88″ Width x 6.50″ Length – Clear – Plastic – 90/Box – Sandwich, Storage
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Sandwich Bag |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 5.88" |
| Bag Length | 6.50" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | Textured |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Sandwich Bags |
| Application/Usage | Storage |
| Manufacturer Part Number | 315885 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sandwich-size storage bag features grip-n-seal technology to provide a confident seal. Extended tab helps you quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Double-zipper protection seals in freshness to keep foods fresh. Durable, long-lasting plastic is perfect for storing and organizing vegetables, fruit, cosmetics, yarn, business cards and more.</p> |
| Packaged Quantity | 90 / Box |
Ziploc® Sandwich Bags – 5.88″ Width x 6.50″ Length – Clear – Plastic – 12/Carton – 90 Per Box – Sandwich, Storage
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Sandwich Bag |
| Container Type | Box |
| Quantity Per Container | 90 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 5.88" |
| Bag Length | 6.50" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | Textured |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Sandwich Bags |
| Application/Usage | Storage |
| Manufacturer Part Number | 315885CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sandwich-size storage bag features grip-n-seal technology to provide a confident seal. Extended tab helps you quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Double-zipper protection seals in freshness to keep foods fresh. Durable, long-lasting plastic is perfect for storing and organizing vegetables, fruit, cosmetics, yarn, business cards and more.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Ziploc® Sandwich Bags – 5.88″ Width x 6.50″ Length – Clear – Plastic – 90/Box – Sandwich, Storage
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Sandwich Bag |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 5.88" |
| Bag Length | 6.50" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | Textured |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Sandwich Bags |
| Application/Usage | Storage |
| Manufacturer Part Number | 315885 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sandwich-size storage bag features grip-n-seal technology to provide a confident seal. Extended tab helps you quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Double-zipper protection seals in freshness to keep foods fresh. Durable, long-lasting plastic is perfect for storing and organizing vegetables, fruit, cosmetics, yarn, business cards and more.</p> |
| Packaged Quantity | 90 / Box |














