Ziploc® Quart Storage Seal Top Bags – Medium Size – 7″ Width x 7.44″ Length – Clear – Plastic – 9/Carton – 48 Per Box – Food, Supplies
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Food Bag |
| Container Type | Box |
| Closure Type | Zipper |
| Size Standard | Medium |
| Quantity Per Container | 48 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Bag Length | 7.44" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | BPA Free |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Quart Storage Seal Top Bags |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 314469CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage bags feature a double-zipper closure that blocks out air to protect your food and keep it fresh. Easy-open tab is extended on one end to quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Microwave-safe material lets you conveniently defrost or reheat foods. BPA-free, durable bags are perfect for refrigerator food storage, packing healthy lunches, storing leftovers, organizing your desk, storing supplies and more.</p> |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
Ziploc® Quart Storage Seal Top Bags – Medium Size – 7″ Width x 7.44″ Length – Clear – Plastic – 48/Box – Food, Supplies
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Food Bag |
| Closure Type | Zipper |
| Size Standard | Medium |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Bag Length | 7.44" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | BPA Free |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Quart Storage Seal Top Bags |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 314469 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage bags feature a double-zipper closure that blocks out air to protect your food and keep it fresh. Easy-open tab is extended on one end to quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Microwave-safe material lets you conveniently defrost or reheat foods. BPA-free, durable bags are perfect for refrigerator food storage, packing healthy lunches, storing leftovers, organizing your desk, storing supplies and more.</p> |
| Packaged Quantity | 48 / Box |
Ziploc® Quart Storage Seal Top Bags – Medium Size – 7″ Width x 7.44″ Length – Clear – Plastic – 9/Carton – 48 Per Box – Food, Supplies
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Food Bag |
| Container Type | Box |
| Closure Type | Zipper |
| Size Standard | Medium |
| Quantity Per Container | 48 |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Bag Length | 7.44" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | BPA Free |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Quart Storage Seal Top Bags |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 314469CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage bags feature a double-zipper closure that blocks out air to protect your food and keep it fresh. Easy-open tab is extended on one end to quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Microwave-safe material lets you conveniently defrost or reheat foods. BPA-free, durable bags are perfect for refrigerator food storage, packing healthy lunches, storing leftovers, organizing your desk, storing supplies and more.</p> |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
Ziploc® Quart Storage Seal Top Bags – Medium Size – 7″ Width x 7.44″ Length – Clear – Plastic – 48/Box – Food, Supplies
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Food Bag |
| Closure Type | Zipper |
| Size Standard | Medium |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Bag Length | 7.44" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | BPA Free |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Quart Storage Seal Top Bags |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 314469 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage bags feature a double-zipper closure that blocks out air to protect your food and keep it fresh. Easy-open tab is extended on one end to quickly separate the seal and allow quick access to your contents. Microwave-safe material lets you conveniently defrost or reheat foods. BPA-free, durable bags are perfect for refrigerator food storage, packing healthy lunches, storing leftovers, organizing your desk, storing supplies and more.</p> |
| Packaged Quantity | 48 / Box |














