Ziploc® Gallon Storage Slider Bags – Large Size – 10.56″ Width x 2.63″ Length x 9.50″ Depth – Blue – 1Each – 68 Per Box – Food, Supplies
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Food Bag |
| Container Type | Box |
| Closure Type | Sliding |
| Size Standard | Large |
| Bag Depth | 9.50" |
| Quantity Per Container | 68 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 10.56" |
| Bag Length | 2.63" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | Durable |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Gallon Storage Slider Bags |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 316489 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage bags feature a slider closure with a Smart Zip seal that lets you hear the bags close so you can feel confident your food is protected. Expandable bottom creates a flat base for easy filling even with liquids. Filled bags stand side by side in most refrigerators, freezers and pantries. Microwavable design makes it easy defrost and reheat foods. Gallon-size storage bags are perfect for bulky items, foods, supplies and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Ziploc® Gallon Storage Slider Bags – Large Size – 10.56″ Width x 2.63″ Length x 9.50″ Depth – Blue – 1Each – 68 Per Box – Food, Supplies
Additional information
| Brand | S. C. Johnson & Son, Inc |
|---|---|
| Product Type | Food Bag |
| Container Type | Box |
| Closure Type | Sliding |
| Size Standard | Large |
| Bag Depth | 9.50" |
| Quantity Per Container | 68 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Bag Width | 10.56" |
| Bag Length | 2.63" |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Ziploc® |
| Features | Durable |
| Manufacturer | S. C. Johnson & Son, Inc |
| Product Name | Gallon Storage Slider Bags |
| Application/Usage | Supplies |
| Manufacturer Part Number | 316489 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Storage bags feature a slider closure with a Smart Zip seal that lets you hear the bags close so you can feel confident your food is protected. Expandable bottom creates a flat base for easy filling even with liquids. Filled bags stand side by side in most refrigerators, freezers and pantries. Microwavable design makes it easy defrost and reheat foods. Gallon-size storage bags are perfect for bulky items, foods, supplies and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













