Zep Antimicrobial Hand Soap – Fresh Clean ScentFor – 1 gal (3.8 L) – Kill Germs, Bacteria Remover, Soil Remover – Hand – Yes – Orange – Non-abrasive, Solvent-free, Residue-free, Quick Rinse – 1 Each
Additional information
| Brand | Zep, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Liquid Soap Refill |
| Volume Capacity | 1 gal (3.8 L) |
| Product Color | Orange |
| Antimicrobial | Yes |
| Antibacterial | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Fragrance Classification | Fresh Clean |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Zep |
| Features | Quick Rinse |
| Manufacturer | Zep, Inc. |
| Product Name | Antimicrobial Hand Soap |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | R46124 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hand soap with a fresh, clean fragrance features a broad-spectrum antimicrobial agent to kill 99.9 percent of germs, bacteria and soils from hands. Gentle formula does not contain any harsh alkalis, abrasives or solvents so you can use it frequently without drying out your skin. Plus, it rinses completely, quickly and easily from your hands to prevent leaving behind any residue.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Soil Remover |
Zep Antimicrobial Hand Soap – Fresh Clean ScentFor – 16.9 fl oz (500 mL) – Kill Germs, Bacteria Remover, Soil Remover – Hand – Yes – Orange – Non-abrasive, Solvent-free, Residue-free – 1 Each
Additional information
| Brand | Zep, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Liquid Soap |
| Volume Capacity | 16.9 fl oz (500 mL) |
| Product Color | Orange |
| Antimicrobial | Yes |
| Antibacterial | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Fragrance Classification | Fresh Clean |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Width | 9.4" |
| Brand Name | Zep |
| Features | Residue-free |
| Length | 12.2" |
| Manufacturer | Zep, Inc. |
| Product Name | Antimicrobial Hand Soap |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | R46101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hand soap with a fresh, clean fragrance features a broad-spectrum antimicrobial agent to kill 99.9 percent of germs, bacteria and soils from hands. Gentle formula does not contain any harsh alkalis, abrasives or solvents so you can use it frequently without drying out your skin. Plus, it rinses completely, quickly and easily from your hands to prevent leaving behind any residue.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Soil Remover |
Zep Antimicrobial Hand Soap – Fresh Clean ScentFor – 1 gal (3.8 L) – Kill Germs, Bacteria Remover, Soil Remover – Hand – Yes – Orange – Non-abrasive, Solvent-free, Residue-free, Quick Rinse – 1 Each
Additional information
| Brand | Zep, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Liquid Soap Refill |
| Volume Capacity | 1 gal (3.8 L) |
| Product Color | Orange |
| Antimicrobial | Yes |
| Antibacterial | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Fragrance Classification | Fresh Clean |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Zep |
| Features | Quick Rinse |
| Manufacturer | Zep, Inc. |
| Product Name | Antimicrobial Hand Soap |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | R46124 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hand soap with a fresh, clean fragrance features a broad-spectrum antimicrobial agent to kill 99.9 percent of germs, bacteria and soils from hands. Gentle formula does not contain any harsh alkalis, abrasives or solvents so you can use it frequently without drying out your skin. Plus, it rinses completely, quickly and easily from your hands to prevent leaving behind any residue.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Soil Remover |
Zep Antimicrobial Hand Soap – Fresh Clean ScentFor – 16.9 fl oz (500 mL) – Kill Germs, Bacteria Remover, Soil Remover – Hand – Yes – Orange – Non-abrasive, Solvent-free, Residue-free – 1 Each
Additional information
| Brand | Zep, Inc. |
|---|---|
| Product Type | Liquid Soap |
| Volume Capacity | 16.9 fl oz (500 mL) |
| Product Color | Orange |
| Antimicrobial | Yes |
| Antibacterial | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Fragrance Classification | Fresh Clean |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Width | 9.4" |
| Brand Name | Zep |
| Features | Residue-free |
| Length | 12.2" |
| Manufacturer | Zep, Inc. |
| Product Name | Antimicrobial Hand Soap |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | R46101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hand soap with a fresh, clean fragrance features a broad-spectrum antimicrobial agent to kill 99.9 percent of germs, bacteria and soils from hands. Gentle formula does not contain any harsh alkalis, abrasives or solvents so you can use it frequently without drying out your skin. Plus, it rinses completely, quickly and easily from your hands to prevent leaving behind any residue.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Soil Remover |













