Zebra Steel 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen
Login to View Prices
Zebra STEEL 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen – Fine Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Black – Stainless Steel Barrel – 1 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Pen Corporation |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Retractable | Yes |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Material | Stainless Steel |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Product Series | 4 |
| Brand Name | Zebra |
| Manufacturer | Zebra Pen Corporation |
| Product Name | STEEL 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen |
| Product Line | Steel |
| Refillable | Yes |
| Manufacturer Part Number | 29211 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Retractable ballpoint pen offers a weighted writing experience for enhanced comfort. Stainless steel barrel delivers durability and executive style with a nonslip rubberized grip. Designer metal pocket clip allows easy storage and accessibility. Pen is refillable with Zebra F-Refill.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
Zebra Steel 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen
Login to View Prices
Zebra STEEL 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen – Fine Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Black – Stainless Steel Barrel – 2 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Pen Corporation |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Retractable | Yes |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Material | Stainless Steel |
| Pen Point | Fine |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Product Series | 4 |
| Brand Name | Zebra |
| Manufacturer | Zebra Pen Corporation |
| Product Name | STEEL 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen |
| Product Line | Steel |
| Refillable | Yes |
| Manufacturer Part Number | 29212 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Retractable ballpoint pen offers a weighted writing experience for enhanced comfort. Stainless steel barrel delivers durability and executive style with a nonslip rubberized grip. Designer metal pocket clip allows easy storage and accessibility. Pen is refillable with Zebra F-Refill.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
Zebra Steel 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen
Login to View Prices
Zebra STEEL 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen – Fine Pen Point – 0.7 mm Pen Point Size – Refillable – Retractable – Blue – Stainless Steel Barrel – 2 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Pen Corporation |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Retractable | Yes |
| Grip Type | Soft |
| Pen Point Size | 0.7 mm |
| Barrel Material | Stainless Steel |
| Grip Material | Rubber |
| Clip Material | Metal |
| Pen Point | Fine |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | Japan |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Product Series | 4 |
| Brand Name | Zebra |
| Features | Pocket Clip |
| Manufacturer | Zebra Pen Corporation |
| Product Name | STEEL 4 Series F-402 Retractable Ballpoint Pen |
| Product Line | Steel |
| Refillable | Yes |
| Manufacturer Part Number | 29222 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Retractable ballpoint pen offers a weighted writing experience for enhanced comfort. Stainless steel barrel delivers durability and executive style with a nonslip rubberized grip. Designer metal pocket clip allows easy storage and accessibility. Pen is refillable with Zebra F-Refill.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |


















