Zebra Pen Z-Grip Pastels Retractable Ballpoint Pens – Medium Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Multi – Yellow, Green, Blue, Purple, Pink Barrel – 10 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Pen Corporation |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Latex-free |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Pink |
| Clip Material | Metal |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Multi |
| Height | 7.50" |
| Width | 3.30" |
| Depth | 0.59" |
| Brand Name | Zebra Pen |
| Features | Skip-free |
| Manufacturer | Zebra Pen Corporation |
| Product Name | Z-Grip Pastels Retractable Ballpoint Pens |
| Product Line | Z-Grip |
| Refillable | No |
| Manufacturer Part Number | 22101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Z-Grip Retractable Ballpoint Pens deliver low-viscosity ballpoint ink for a smooth, skipless writing experience. Soft, ribbed grip allows writing comfort and control. Smooth writing ink glides on easily. Grip is made of latex-free rubber for safer use. Each pen features a medium point and sturdy metal clip for clipping the pen to pockets, notebooks and more. Ballpoint pen is nonrefillable.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Pack |
| Weight (Approximate) | 3.52 oz |











