Zebra MILDLINER Dual Ended Brush Pen & Marker Set – Medium Pen Point – Fine Marker Point – Brush Pen Point Style – Bullet Marker Point Style – Assorted Pigment-based Ink – White Barrel – 15 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Pen Corporation |
|---|---|
| Product Type | Marker |
| Pen Point Style | Brush |
| Marker Point Style | Bullet |
| Barrel Color | White |
| Pen Point | Medium |
| Marker Point | Fine |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.50" |
| Width | 0.50" |
| Certifications & Standards | <p>ACMI Certified AP Nontoxic</p> |
| Brand Name | Zebra |
| Features | Water Proof |
| Length | 0.50" |
| Manufacturer | Zebra Pen Corporation |
| Product Name | MILDLINER Dual Ended Brush Pen & Marker Set |
| Product Line | Mildliner |
| Ink Type | Pigment-based |
| Manufacturer Part Number | 79115 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mildliner Brush Double-ended Creative Markers feature a double-ended design to provide both a paint brush-like tip and fine-tip marker in one writing tool. Soft, mild ink is translucent to easily layer colors and will not bleed through. Brush tip is like an artist's brush to create thick or thin strokes. Fine tip creates sharp, precise lines for detailed use. Reusable storage case keeps everything neatly organized. Pigment-based ink is water-resistant and acid-free for lasting results.</p> |
| Packaged Quantity | 15 / Pack |
Zebra MILDLINER Dual Ended Brush Pen & Marker Set – Medium Pen Point – Fine Marker Point – Brush Pen Point Style – Bullet Marker Point Style – Assorted Pigment-based Ink – White Barrel – 15 / Pack
Additional information
| Brand | Zebra Pen Corporation |
|---|---|
| Product Type | Marker |
| Pen Point Style | Brush |
| Marker Point Style | Bullet |
| Barrel Color | White |
| Pen Point | Medium |
| Marker Point | Fine |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.50" |
| Width | 0.50" |
| Certifications & Standards | <p>ACMI Certified AP Nontoxic</p> |
| Brand Name | Zebra |
| Features | Water Proof |
| Length | 0.50" |
| Manufacturer | Zebra Pen Corporation |
| Product Name | MILDLINER Dual Ended Brush Pen & Marker Set |
| Product Line | Mildliner |
| Ink Type | Pigment-based |
| Manufacturer Part Number | 79115 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mildliner Brush Double-ended Creative Markers feature a double-ended design to provide both a paint brush-like tip and fine-tip marker in one writing tool. Soft, mild ink is translucent to easily layer colors and will not bleed through. Brush tip is like an artist's brush to create thick or thin strokes. Fine tip creates sharp, precise lines for detailed use. Reusable storage case keeps everything neatly organized. Pigment-based ink is water-resistant and acid-free for lasting results.</p> |
| Packaged Quantity | 15 / Pack |



