White Paper Plates, 9″ dia, 100/Pack, 10 Packs/Carton
Login to View Prices
1242 in stock
SKU:
AJMPP9GREWH
Categories: Bowls & Plates, Food Service
Affordable white uncoated paper plates. Lightweight design allows plates to be used for multiple purposes.
Additional information
| Weight | 16.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.88 × 11.13 × 9.44 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Material Type | Paper |
| Color Family | White |
| Disclaimer Statement | This product was made using wood sourced from a certified managed forest. |
| Dinnerware Type | Plate |
| Material(s) | Paper |
| Diameter | 9" |
| Shape | Round |
| Global Product Type | Plates |
| Special Features | 10 Packs of 100 |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 076955691020 |
| MPN | 10100 |
| Brand | AJM Packaging Corporation |
Be the first to review “White Paper Plates, 9″ dia, 100/Pack, 10 Packs/Carton” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.