Westcott 8″ Serrated Letter Opener – 8″ Length – Plastic Handle – Handheld – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Acme United Corporation |
|---|---|
| Product Type | Manual Letter Opener |
| Handle Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.5" |
| Width | 0.8" |
| Brand Name | Westcott |
| Form Factor | Handheld |
| Length | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Acme United Corporation |
| Product Model | 29380 |
| Product Name | 8" Serrated Letter Opener |
| Manufacturer Part Number | 29380 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Stylish letter opener opens sealed documents, letters and packages with one quick flip of the wrist. Serrated edges on the stainless steel blade slices through letter flaps effortlessly. Plastic handle is curved for comfort.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











