Verbatim 16GB Store ‘n’ Click USB Flash Drive – 16 GB – USB – Blue, Yellow – Lifetime Warranty – 2 / Pack
Additional information
| Brand | Verbatim America, LLC |
|---|---|
| Product Type | Flash Drive |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited Lifetime Warranty</p> |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Verbatim |
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Product Name | 16GB Store 'n' Click USB Flash Drive |
| Product Line | Store 'n' Click |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Manufacturer Part Number | 70376 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Data is just a click away with the Store 'n' Click USB drive. This flash drive gives you the ability to capture all your data in one small, convenient location and move that information with you throughout the day whether you're at home or at the office. The unique click design allows you to easily extend and retract the USB connector so no cap to lose.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Host Interface | USB |
Verbatim 16GB Store ‘n’ Click USB Flash Drive – 16 GB – USB – Blue, Yellow – Lifetime Warranty – 2 / Pack
Additional information
| Brand | Verbatim America, LLC |
|---|---|
| Product Type | Flash Drive |
| Additional Warranty Informati | <p>Limited Lifetime Warranty</p> |
| Product Color | Yellow |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Certifications & Standards | <p>UL Listed Certification</p> |
| Brand Name | Verbatim |
| Manufacturer | Verbatim America, LLC |
| Product Name | 16GB Store 'n' Click USB Flash Drive |
| Product Line | Store 'n' Click |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Manufacturer Part Number | 70376 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Data is just a click away with the Store 'n' Click USB drive. This flash drive gives you the ability to capture all your data in one small, convenient location and move that information with you throughout the day whether you're at home or at the office. The unique click design allows you to easily extend and retract the USB connector so no cap to lose.</p> |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Host Interface | USB |







