Vectair Systems Wee-Screen Urinal Screen – Lasts upto 30 Days – Splash Resistant, Flexible, Recyclable – 10 / Carton – Yellow
Additional information
| Brand | Vectair Systems Ltd |
|---|---|
| Product Type | Urinal Screen |
| Replacement | Lasts up to 30 Days |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Ethylene Vinyl Acetate (EVA) |
| Country Of Origin | Thailand |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 6.6" |
| Fragrance | Citrus Mango |
| Brand Name | Vectair Systems |
| Features | Recyclable |
| Manufacturer | Vectair Systems Ltd |
| Product Name | Wee-Screen Urinal Screen |
| Manufacturer Part Number | WSCRNCIT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The Wee-Screen features interlacing strips of EVA material that form a strong lattice to make it less rigid than other screens. Citrus Mango scent starts with a burst of fresh citrus peel and juicy berries that opens the way to a lively lime with vanilla ice cream, and departs with a punch of peach and mango musk. Long-lasting fragrance reduces bad smells for up to 30 days. Deep bubble design prevents splashback and drain blockages. Slightly raised grip pad on the edge of the screen allows quick, easy servicing. Urinal screen fits most urinal shapes and sizes.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
Vectair Systems Wee-Screen Urinal Screen – Lasts upto 30 Days – Splash Resistant, Flexible, Recyclable – 10 / Carton – Blue
Additional information
| Brand | Vectair Systems Ltd |
|---|---|
| Product Type | Urinal Screen |
| Replacement | Lasts up to 30 Days |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Ethylene Vinyl Acetate (EVA) |
| Country Of Origin | Thailand |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 6.6" |
| Brand Name | Vectair Systems |
| Features | Recyclable |
| Manufacturer | Vectair Systems Ltd |
| Product Name | Wee-Screen Urinal Screen |
| Manufacturer Part Number | WSCRNLIN |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The Wee-Screen features interlacing strips of EVA material that form a strong lattice to make it less rigid than other screens. Linen Breeze scent produces a hint of clean linen to create a relaxing and uplifting atmosphere. Long-lasting fragrance reduces bad smells for up to 30 days. Deep bubble design prevents splashback and drain blockages. Slightly raised grip pad on the edge of the screen allows quick, easy servicing. Urinal screen fits most urinal shapes and sizes.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
Vectair Systems Wee-Screen Urinal Screen – Lasts upto 30 Days – Splash Resistant, Flexible, Recyclable – 10 / Carton – Green
Additional information
| Brand | Vectair Systems Ltd |
|---|---|
| Product Type | Urinal Screen |
| Replacement | Lasts up to 30 Days |
| Product Color | Green |
| Product Material | Ethylene Vinyl Acetate (EVA) |
| Country Of Origin | Thailand |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.3" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 6.6" |
| Fragrance | Cucumber Melon |
| Brand Name | Vectair Systems |
| Features | Recyclable |
| Manufacturer | Vectair Systems Ltd |
| Product Name | Wee-Screen Urinal Screen |
| Manufacturer Part Number | WSCRNMEL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>The Wee-Screen features interlacing strips of EVA material that form a strong lattice to make it less rigid than other screens. Cucumber and Melon scent offers a fresh burst of cucumber that leads into calming melon and finishes with an uplifting peach scent. Long-lasting fragrance reduces bad smells for up to 30 days. Deep bubble design prevents splashback and drain blockages. Slightly raised grip pad on the edge of the screen allows quick, easy servicing. Urinal screen fits most urinal shapes and sizes.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
























