Vanity Fair Everyday Dinner Napkins, 2-Ply, White, 300/Pack
Login to View Prices
Add a touch of elegance with Vanity Fair®. Smooth and soft, with a cloth-like texture, Vanity Fair® dinner-fold napkins are ideal for any meal.
Additional information
| Weight | 2.0310 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.50 × 6.00 × 5.00 in |
| Global Product Type | Dinner Napkins |
| Width | 12.75" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | C |
| Number of Plies | 2 |
| Depth | 13" |
| Material(s) | Paper |
| Number of Napkins Per Conta | 300 |
| Napkin Type | Dinner-Fold |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 042000355032 |
| MPN | 3550314 |
| Brand | Vanity Fair® |











Reviews
There are no reviews yet.