Urinal Deodorizer Blocks, Cherry Scent, 3 oz, Red, 12/Box, 12 Boxes/Carton
Login to View Prices
Para Urinal Block deodorizes urinals, keeping them smelling consistently fresh for 30 days. Para Blocks are 100% air-activated, so they won’t dissolve in water. Para Urinal Blocks are cost effective and tough on strong urine odors.
Additional information
| Weight | 17.9800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.25 × 12.25 × 11.00 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Scent | Cherry |
| Color(s) | Red |
| Capacity (Weight) | 3 oz |
| Ship Class Code | B |
| Global Product Type | Urinal Blocks |
| Deodorizer Type | Urinal Block |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 760034006873 |
| MPN | 3PB-F-012I144M-20 |
| Brand | Fresh Products |














Reviews
There are no reviews yet.