Unger Nifty Nabber Pro 18″ All-purpose Grabber – 18″ Reach – Steel, Rubber – Black, Green – 5 / Carton
Additional information
| Brand | Unger Industrial, LLC |
|---|---|
| Product Type | Debris Nabber |
| Product Color | Green |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Reach | 18" |
| Brand Name | Unger |
| Manufacturer | Unger Industrial, LLC |
| Product Name | Nifty Nabber Pro 18" All-purpose Grabber |
| Product Line | NiftyNabber |
| Application/Usage | Grabbing |
| Manufacturer Part Number | NN400CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Nifty Nabber Pro is designed for picking up bottles, debris and out-of-reach items. All-purpose grabber is made of steel and features rubber overmolded steel fingers to pick up trash and other objects. The powerful, gear-driven claws grip small and odd-shaped objects.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Carton |
Unger Nifty Nabber Pro 18 All-Purpose Grabber

Login to View Prices
Unger Nifty Nabber Pro 18″ All-purpose Grabber – 18″ Reach – Steel, Rubber – Black, Green – 1 Each
Additional information
| Brand | Unger Industrial, LLC |
|---|---|
| Product Type | Debris Nabber |
| Product Color | Green |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Reach | 18" |
| Brand Name | Unger |
| Manufacturer | Unger Industrial, LLC |
| Product Name | Nifty Nabber Pro 18" All-purpose Grabber |
| Application/Usage | Grabbing |
| Manufacturer Part Number | NN400 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Nifty Nabber Pro is designed for picking up bottles, debris and out-of-reach items. All-purpose grabber is made of steel and features rubber overmolded steel fingers to pick up trash and other objects. The powerful, gear-driven claws grip small and odd-shaped objects.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |






