Perfect for documents, digital photos, diplomas, awards and certificates. Horizontal or vertical display. Easel back or wall mountable.
Additional information
| Weight | 0.4080 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.29 × 8.70 × 0.39 in |
| Color Family | Silver |
| Frame Color | Silver |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Height | 8.5" |
| Frame Material | Plastic |
| Global Product Type | Document & Certificate Frames |
| Tab Orientation | Vertical |
| Type of Frame | Certificate/Document |
| Insert Size | 8.5 x 11 |
| Mounting | Wall |
| Width | 11" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 676090203098 |
| MPN | VS4503B.811S |
| Brand | Victory Light |










Reviews
There are no reviews yet.