Tork White Dinner Napkin – Tork White Dinner Napkin, Advanced, 1/8 Fold 2-ply, 8 x 375 napkins, 15″ x 16.25″ , NP310A
Additional information
| Brand | Essity Hygiene and Health AB |
|---|---|
| Product Type | Table Napkin |
| Container Type | Pack |
| Fold Type | 1/8 Fold |
| Full Size | 15" x 16.25" |
| Quantity Per Container | 375 |
| Product Color | White |
| Number Of Plys | 2 |
| Certifications & Standards | <p>EcoLogo Certified</p> |
| Brand Name | TORK |
| Features | Embossed |
| Manufacturer | Essity Hygiene and Health AB |
| Product Name | White Dinner Napkin |
| Application/Usage | Dining |
| Manufacturer Part Number | NP310A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Advanced Dinner Napkins bring class and practicality to casual dining. Taller styling allows silverware to rest on it with little or no overhang. This two-ply, economical napkin is perfect for high-volume applications. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1067228569.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Additional Information | <p>Advantages at a glance:</p> <ul> <li>Perfect for high-volume casual dining</li> <li>Economical, 1/8 fold design</li> <li>Soft, embossed 2-ply construction</li> <li>Protective paper packaging</li> </ul> |
Tork White Dinner Napkin – Tork White Dinner Napkin, Advanced, 1/8 Fold 2-ply, 8 x 375 napkins, 15″ x 16.25″ , NP310A
Additional information
| Brand | Essity Hygiene and Health AB |
|---|---|
| Product Type | Table Napkin |
| Container Type | Pack |
| Fold Type | 1/8 Fold |
| Full Size | 15" x 16.25" |
| Quantity Per Container | 375 |
| Product Color | White |
| Number Of Plys | 2 |
| Certifications & Standards | <p>EcoLogo Certified</p> |
| Brand Name | TORK |
| Features | Embossed |
| Manufacturer | Essity Hygiene and Health AB |
| Product Name | White Dinner Napkin |
| Application/Usage | Dining |
| Manufacturer Part Number | NP310A |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Advanced Dinner Napkins bring class and practicality to casual dining. Taller styling allows silverware to rest on it with little or no overhang. This two-ply, economical napkin is perfect for high-volume applications. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1067228569.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Additional Information | <p>Advantages at a glance:</p> <ul> <li>Perfect for high-volume casual dining</li> <li>Economical, 1/8 fold design</li> <li>Soft, embossed 2-ply construction</li> <li>Protective paper packaging</li> </ul> |











