TORK Jumbo Toilet Paper Roll Dispenser Smoke T21 – Tork Jumbo Toilet Paper Roll Dispenser Smoke T21, High Capacity, 67TR
Additional information
| Brand | Essity Hygiene and Health AB |
|---|---|
| Product Type | Toilet Paper Dispenser |
| Roll Diameter Supported | 2001-12-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Height | 14.9" |
| Width | 12.9" |
| Depth | 5.8" |
| Brand Name | TORK |
| Features | Anti-theft |
| Manufacturer | Essity Hygiene and Health AB |
| Product Name | Jumbo Toilet Paper Roll Dispenser Smoke T21 |
| Manufacturer Part Number | 67TR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>High-capacity Jumbo Bath Tissue Roll Dispenser reduces maintenance costs and service interruptions by holding a 12" diameter bath tissue roll (not included). Closed design enhances hygiene to ensure you only touch what you need. Translucent cover lets you easily see when to refill the dispenser. Smooth, scratch-resistant cover is easy to clean. High-impact plastic prevents damage. Modern, sleek design adds class to any restroom. Built-in lock minimizes the risk of stolen paper rolls. Easily replace covers and lock fingers with replacement parts (not included).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Pack |













