TOPS Recycled Perforated Legal Writing Pads – 50 Sheets – 0.34″ Ruled – 15 lb Basis Weight – 8 1/2″ x 11 3/4″ – Environmentally Friendly, Perforated – Recycled – 1 Dozen
Additional information
| Brand | TOPS Products |
|---|---|
| Product Type | Notepad |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11 3/4" |
| Basis Weight | 15 lb |
| Number Of Sheets | 50 |
| Front Lines Space | 0.34" |
| Margin Left Space | 1.25" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | TOPS |
| Features | Perforated |
| Manufacturer | TOPS Products |
| Product Name | Recycled Perforated Legal Writing Pads |
| Manufacturer Part Number | 20172 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Each perforated pad contains 50 legal/wide-ruled sheets of 15 lb. paper. Each sheet has 11/32" line spacings and a 1-1/4" left margin.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Dozen |











