Tide Ultra Laundry Concentrate – Concentrate Powder – 4.70 oz (0.29 lb) – 1 Box – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Laundry Detergent |
| Cleaner Weight | 4.70 oz (0.29 lb) |
| Cleaner Form | Concentrate |
| Maximum Number Of Launderings | 4 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | Tide |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Ultra Laundry Concentrate |
| Product Line | Ultra |
| Application/Usage | Clothes |
| Manufacturer Part Number | 51042 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use Tide Ultra Professional Laundry Detergent Powder Concentrate to get great performance out of your machine. Your fabrics and clothes will feel just as good as they look. Concentrated formula means it delivers even more stain-fighting power packed into a smaller box so you can use 1/3 less. One small scoop helps remove virtually every type of stain.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Recommended Use | Blood Remover |
Tide Ultra Laundry Concentrate – Concentrate Powder – 4.70 oz (0.29 lb) – 1 Box – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Laundry Detergent |
| Cleaner Weight | 4.70 oz (0.29 lb) |
| Cleaner Form | Concentrate |
| Maximum Number Of Launderings | 4 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | Tide |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Ultra Laundry Concentrate |
| Product Line | Ultra |
| Application/Usage | Clothes |
| Manufacturer Part Number | 51042 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use Tide Ultra Professional Laundry Detergent Powder Concentrate to get great performance out of your machine. Your fabrics and clothes will feel just as good as they look. Concentrated formula means it delivers even more stain-fighting power packed into a smaller box so you can use 1/3 less. One small scoop helps remove virtually every type of stain.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Recommended Use | Blood Remover |
Tide Ultra Laundry Concentrate – Concentrate Powder – 4.70 oz (0.29 lb) – 1 Box – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Laundry Detergent |
| Cleaner Weight | 4.70 oz (0.29 lb) |
| Cleaner Form | Concentrate |
| Maximum Number Of Launderings | 4 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | Tide |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Ultra Laundry Concentrate |
| Product Line | Ultra |
| Application/Usage | Clothes |
| Manufacturer Part Number | 51042 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use Tide Ultra Professional Laundry Detergent Powder Concentrate to get great performance out of your machine. Your fabrics and clothes will feel just as good as they look. Concentrated formula means it delivers even more stain-fighting power packed into a smaller box so you can use 1/3 less. One small scoop helps remove virtually every type of stain.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Box |
| Recommended Use | Blood Remover |











