Teacher Created Resources Slap Bracelet – Skill Learning: Correct Behavior, Building – 20 / Set
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Slap Bracelet |
| Skill Learning | Building |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.1" |
| Width | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Length | 9.5" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Slap Bracelet |
| Manufacturer Part Number | 6995S |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Slap bracelets feature a unique, coiling design to quickly wrap around wrists with ease. Sturdy metal interior maintains a secure fit to prevent bracelets from sliding off wrists. One-size-fits-all construction is designed to accommodate most wrist sizes. Bracelets are perfect for rewarding good behavior, building awareness for special events and more.</p> |
| Packaged Quantity | 20 / Set |
Teacher Created Resources Slap Bracelet – Skill Learning: Correct Behavior, Building – 20 / Set
Additional information
| Brand | Teacher Created Resources |
|---|---|
| Product Type | Slap Bracelet |
| Skill Learning | Building |
| Product Color | Multi |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.1" |
| Width | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Teacher Created Resources |
| Length | 9.5" |
| Manufacturer | Teacher Created Resources |
| Product Name | Slap Bracelet |
| Manufacturer Part Number | 6995S |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Slap bracelets feature a unique, coiling design to quickly wrap around wrists with ease. Sturdy metal interior maintains a secure fit to prevent bracelets from sliding off wrists. One-size-fits-all construction is designed to accommodate most wrist sizes. Bracelets are perfect for rewarding good behavior, building awareness for special events and more.</p> |
| Packaged Quantity | 20 / Set |











