Tatco Magnetic Labeling Clip – 1.6″ Length x 1.4″ Width – 0.75″ Size Capacity – for Cabinet, Refrigerator, Steel, Shelving – Wipe-off, Write-on, Magnetic Backing, Label Area – 4 / Pack – White – Ceramic Magnet
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Magnetic Clip |
| Size Capacity | 0.75" |
| Product Color | White |
| Product Material | Ceramic Magnet |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.1" |
| Width | 1.4" |
| Brand Name | Tatco |
| Features | Label Area |
| Length | 1.6" |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Magnetic Labeling Clip |
| Application/Usage | Shelving |
| Manufacturer Part Number | 58400 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Labeling clip features a write-on/wipe-off surface to label your items while still allowing you to make updates as needed. High-quality label area wipes off cleanly without leaving behind shadows to maintain its brightness through frequent use. Strong magnetic back allows you to attach this clip to any metal surface. Labeling clip is perfect for attaching to file cabinets, refrigerators, steel shelving and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |












