Tatco Information Sign – 50 / Pack – 2.8″ Width x 3″ Height – Rectangular Shape – Write-on, Wipe-off, Dry Erase Surface, Durable, Reusable – Blue
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.8" |
| Brand Name | Tatco |
| Features | Reusable |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Information Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Vehicle |
| Manufacturer Part Number | 68103 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Permanent parking permit hangs from a rear-view mirror for easy visibility. Bottom write-on/wipe-off area can be used with a dry-erase marker and wipes off cleanly. Large, bold print allows you to quickly identify the permit from a distance. Plus, its durable design can be used again and again for cost-efficient use.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Tatco Information Sign – 50 / Pack – 2.8″ Width x 3″ Height – Rectangular Shape – Write-on, Wipe-off, Dry Erase Surface, Durable, Reusable – Red
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | Red |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.8" |
| Brand Name | Tatco |
| Features | Reusable |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Information Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Vehicle |
| Manufacturer Part Number | 68102 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Permanent parking permit hangs from a rear-view mirror for easy visibility. Bottom write-on/wipe-off area can be used with a dry-erase marker and wipes off cleanly. Large, bold print allows you to quickly identify the permit from a distance. Plus, its durable design can be used again and again for cost-efficient use.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Tatco Information Sign – 50 / Pack – 2.8″ Width x 3″ Height – Rectangular Shape – Write-on, Wipe-off, Dry Erase Surface, Durable, Reusable – White
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Width | 2.8" |
| Brand Name | Tatco |
| Features | Reusable |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Information Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Vehicle |
| Manufacturer Part Number | 68101 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Permanent parking permit hangs from a rear-view mirror for easy visibility. Bottom write-on/wipe-off area can be used with a dry-erase marker and wipes off cleanly. Large, bold print allows you to quickly identify the permit from a distance. Plus, its durable design can be used again and again for cost-efficient use.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Tatco Information Sign – 50 / Pack – 3.5″ Width x 5.5″ Height – Rectangular Shape – Fluorescent Pink
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | Fluorescent Pink |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.5" |
| Width | 3.5" |
| Brand Name | Tatco |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Information Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Vehicle |
| Manufacturer Part Number | 21400 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Temporary parking permit hangs from a rear-view mirror for easy visibility. A separate area for stamping your organization name and address allows you to quickly identify the permit. Date and expiration date section help you easily track expired permits. Bright, fluorescent color stands out to ensure your permit is seen. Parking permit also includes a space for the license plate number, vehicle make and model.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Tatco Information Sign – 50 / Pack – 3.5″ Width x 5.5″ Height – Rectangular Shape – Fluorescent Yellow
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | Fluorescent Yellow |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.5" |
| Width | 3.5" |
| Brand Name | Tatco |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Information Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Vehicle |
| Manufacturer Part Number | 21700 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Temporary parking permit hangs from a rear-view mirror for easy visibility. A separate area for stamping your organization name and address allows you to quickly identify the permit. Date and expiration date section help you easily track expired permits. Bright, fluorescent color stands out to ensure your permit is seen. Parking permit also includes a space for the license plate number, vehicle make and model.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |
Tatco Information Sign – 50 / Pack – 3.5″ Width x 5.5″ Height – Rectangular Shape – Fluorescent Green
Additional information
| Brand | Tatco Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | Information Sign |
| Product Color | Fluorescent Green |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Rectangular |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 5.5" |
| Width | 3.5" |
| Brand Name | Tatco |
| Manufacturer | Tatco Products, Inc |
| Product Name | Information Sign |
| Mount Type | Hanging |
| Application/Usage | Vehicle |
| Manufacturer Part Number | 21600 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Temporary parking permit hangs from a rear-view mirror for easy visibility. A separate area for stamping your organization name and address allows you to quickly identify the permit. Date and expiration date section help you easily track expired permits. Bright, fluorescent color stands out to ensure your permit is seen. Parking permit also includes a space for the license plate number, vehicle make and model.</p> |
| Packaged Quantity | 50 / Pack |



















