Task Light For Stack-On Storage Unit, 34.63w x 3.69d x 1.13h, Black
Login to View Prices
Provides additional light to your work area. Slim profile design mounts recessed under Stack-on Storage Unit. 9-ft cord with on-off switch reaches any wall or floor outlet
Additional information
| Weight | 10.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 38.00 × 3.00 in |
| Compliance Standards | SCS Indoor Advantage Certified |
| Ship Class Code | F |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Base Color | Black |
| Bulb Included | Yes |
| Plug Type | 2 Prong |
| Special Features | For 48" Wide Unit—With electronic ballast. |
| For Use With | HON® 48" Wide Stack-On Storage Unit |
| Bulb Wattage | 21 W |
| Width | 34.63" |
| Height | 1.13" |
| Cord Length | 9 ft |
| Bulb Size | LED Light Strip |
| Light Type | LED Light Strip |
| Depth | 3.69" |
| Replacement Bulb | LED Light Strip |
| Global Product Type | Cabinet Lamps |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 020459225274 |
| MPN | HH870942 |
| Brand | HON® |









Reviews
There are no reviews yet.