Swiss Mobility Carrying Case (Tote) for 14 Notebook – Cream
Login to View Prices
Swiss Mobility Carrying Case (Tote) for 14″ Notebook – Cream – Damage Resistant, Scuff Resistant, Scratch Resistant – Trolley Strap, Handle – 13.8″ Height x 5.8″ Width x 14.8″ Depth – 1 Pack
Additional information
| Brand | The Bugatti Group Inc |
|---|---|
| Product Type | Carrying Case |
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Product Color | Cream |
| Tablet Compartment | Yes |
| Laptop Compartment | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Style | Tote |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.8" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 14.8" |
| Carrying Options | Handle |
| Brand Name | Swiss Mobility |
| Durability | Scratch Resistant |
| Manufacturer | The Bugatti Group Inc |
| Product Name | 14" Laptop Tote Bag |
| Application/Usage | Key |
| Manufacturer Part Number | LBG5054SMCR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tote bag features a removable organizer to keep your belongings stored and within quick reach. Laptop pocket stores up to a 14" laptop to protect your device from damage while you're traveling. Tablet pocket keeps your device separated from your other belongings to prevent scuffs and scratches. Key fob offers a convenient location to secure your keys to prevent misplacement. Inside water bottle holder allows you to conveniently store a beverage and secures tightly onto the container. Trolley pass-through allows you to secure the bag to the upright handles of your luggage for consolidated travel.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Contents | <ul> <li>14" Laptop Tote Bag</li> <li>Organizer</li> </ul> |
Swiss Mobility Carrying Case (Tote) for 14 Notebook – Cream
Login to View Prices
Swiss Mobility Carrying Case (Tote) for 14″ Notebook – Cream – Damage Resistant, Scuff Resistant, Scratch Resistant – Trolley Strap, Handle – 13.8″ Height x 5.8″ Width x 14.8″ Depth – 1 Pack
Additional information
| Brand | The Bugatti Group Inc |
|---|---|
| Product Type | Carrying Case |
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Product Color | Cream |
| Tablet Compartment | Yes |
| Laptop Compartment | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Style | Tote |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 13.8" |
| Width | 5.8" |
| Depth | 14.8" |
| Carrying Options | Handle |
| Brand Name | Swiss Mobility |
| Durability | Scratch Resistant |
| Manufacturer | The Bugatti Group Inc |
| Product Name | 14" Laptop Tote Bag |
| Application/Usage | Key |
| Manufacturer Part Number | LBG5054SMCR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Tote bag features a removable organizer to keep your belongings stored and within quick reach. Laptop pocket stores up to a 14" laptop to protect your device from damage while you're traveling. Tablet pocket keeps your device separated from your other belongings to prevent scuffs and scratches. Key fob offers a convenient location to secure your keys to prevent misplacement. Inside water bottle holder allows you to conveniently store a beverage and secures tightly onto the container. Trolley pass-through allows you to secure the bag to the upright handles of your luggage for consolidated travel.</p> |
| Packaged Quantity | 1 |
| Package Contents | <ul> <li>14" Laptop Tote Bag</li> <li>Organizer</li> </ul> |









