Straw-Slot Cold Cup Lids, Fits 9 oz to 20 oz Cold Cups, Plastic, Clear, 100/Pack
Login to View Prices
Cross-cut slot simplifies straw insertion. Cup-hugging lip ensures a tight, secure fit. Slightly raised rim allows you to stably stack one cup upon another.
Additional information
| Weight | 0.7000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.50 × 4.00 × 4.00 in |
| Global Product Type | Cold Cup Lids |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Clear |
| Color Family | Clear |
| Material Type | Plastic |
| For Use With | P12S, P12SR, P12SW, P20, P20W, TP9R, TP12, TR16, TN20, RTP9RBARE, RTP12BARE, SD5, SD8-0090, TS5R-0090, RTN20BARE |
| Fits | 9 oz to 20 oz Cold Cups |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 041165954036 |
| MPN | 662TS |
| Brand | SOLO® |
















Reviews
There are no reviews yet.